Loading...
 
Úvodní stránka

Tiki ?

Tiki logo Co je Tiki ? Tiki je publikační (nebo také redakční) systém, webová aplikace na správu obsahu. Tiki je vše, co vidíte okolo tohoto textu na této stránce. Jde o Open Source projekt vyvíjený již od roku 2002 (převážně v PHP) komunitou vývojářů z celého světa. Kompletní oficiální název projektu je Tiki Wiki CMS Groupware?, který vychází z původního "TikiWiki". "Tiki" je běžně užívaná a oficiální zkrácená verze názvu produktu.

O aplikaci

Aplikace je vyvíjena přispěvateli z celého světa a distribuována zcela zdarma pod licencí LGPL. To (mimo jiné) také umožňuje kterémukoliv uživateli Tiki bez problémů stáhnout, nainstalovat a poté používat, upravovat či začlenit jako součást větších komerčních projektů. Zároveň si lze v Tiki nastavit pouze to, co pravdu využijete a použít pak systém například jako svůj osobní blog, fórum nebo malý web pro firmu či organizaci.

The Wiki Way

A co je na Tiki zvláštní ? Původ projektu (a vše, co se točí kolem něj) je založen na wiki (podobně jako Wikipedia se svým systémem Mediawiki). Vše od vývoje až po komunitu se děje takzvaně "the wiki way" (cestou wiki). Vše je tedy otevřené spolupráci a kdokoliv se může zapojit a přispět "svou troškou do mlýna" a na rozdíl od mnoha dalších CMS (Wordpress, Drupal, Joomla, …) Tiki nevyžaduje instalaci žádných externích modulů (pluginů), ale snaží se integrovat "vše v jednom" a umožnit pouze jednoduše zapnout nebo vypnout požadované vlastnosti.

Začínáme s Tiki

Stránky "Začínáme s Tiki" by Vám měly pomoci seznámit se s Tiki, s instalací, nastavením a začátky užívání tohoto všestranného publikačního systému… Takže, začínáme »