Loading...
 
Upravit tuto stránku Zobrazit

Začínáme s Tiki

Doporučuje se začít s tzv. LTS verzí (dlouhodobě podporovaná stabilní verze).
Aktuální LTS, která je momentálně "běžně podporovanou", kdy se pouze opravují chyby, bezpečnostní problémy a může obsahovat i drobná vylepšení, je verze Tiki 15.6 (Situla).

Nová LTS verze je Tiki 18.1 - nástupce 15.x - bude podporována minimálně do ledna 2021 ( viz. https://tiki.org/Versions#Version_Lifecycle(external link) ). Obsahuje nejnovější vylepšení a funkce oproti Tiki 15.x a stejně jako 15.x podporu Bootstrap 3 frameworku; vyžaduje však novější verzi PHP, apod.

Přehled dalších vydaných verzí najdete zde(external link) (anglicky).

Požadavky

Tiki 9.x

 1. Přístup (přes FTP? nebo SSH?) na webový server? (nejlépe podporovaný je Apache? na OS? Linux) s PHP (min. verze 5.2)
 2. MySQL? (nebo MariaDB) databáze (od verze 5 a výš)
 3. ...

Tiki 12.x

 1. PHP 5.3

Tiki 15.x

 1. PHP 5.5

Tiki 18.x

 1. PHP 5.6

Download

Stáhněte si požadovanou verzi Tiki ze stránky projektu na SourceForge(external link). Doporučujeme instalovat vždy nejnovější LTS verzi.


Instalace

 1. Ověřte si, zda půjde na vašem serveru Tiki provozovat pomocí skriptu tiki-check.php(external link) ( lze stáhnout kliknutím pravého tlačítka myši na odkaz a dát uložit jako... více info o PHP skriptu na http://doc.tiki.org/Server+Check(external link) )
 2. Vyberte si Tiki verzi a stáhněte buď lokálně na disk nebo rovnou na server
 3. Po stažení je nutno Tiki rozbalit a (pokud možno) umístit do kořenového adresáře webu
 4. Pokud ještě nemáte, vytvořte si databázi a poznamenejte si přístupové údaje k ní (db uživatel, heslo, název db)
 5. Pokud můžete, spusťte ve stejném adresáři (složce) z příkazové řádky (v Linuxu) příkaz sh setup.sh, který správně nastaví práva k adresářům, jinak přejděte k dalšímu kroku
 6. V internetovém prohlížeči zadejte adresu vašeho www serveru/domény, pod kterou chcete Tiki provozovat a pokud není problém s přístupovými právy k adresářům, automaticky se vám zobrazí úvodní obrazovka instalátoru, který vás provede instalací systému krok za krokem.

Alternativní instalace

Alternativní a možná i nejjednodušší způsob instalace pro začátečníky může být také Installatron(external link) - stačí znát přístupové údaje na vaše FTP a Installatron se postará o instalaci za vás.

Základní nastavení

...

Přispěvatelé této stránky: luci a anonymous .
Stránka naposledy upravena: Pondělí 21. květen, 2018 14:36:51 CEST uživatelem luci.